Hafta İçi: 9:00 - 18:00

+90 544 528 63 17

Arama Sonuçları (gelen) (5 Sonuç)

  Kamu Müteahhitleri: Fiyat Farkı Kararnamesi 2021 Çıkmıyorsa Tasfiye Hakkı Verilsin!

  (3)

  Son dönemde yükselen demir ve çimento fiyatları nedeni ile müteahhitler sıkıntılı bir süreçten geçerken fiyat farkı kararnamesi gündeme gelmişti. Devam eden projelerde büyük zararlara uğrayan müteahhitler beklenen müjdeli haber gelmeyince bu seferde tasfiye hakkı verilmesini istedi.

  Detay

  İstanbul Deprem İhtimali Artıyor, Ankara’da Tehlike Yüksek

  (3)

  Gazi Üniversitesi Deprem Mühendisliği Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde görevli Doç. Dr. Bülent Özmen, Silivri’nin 15-20 kilometre açığında ‘Kumburgaz segmenti’ diye isimlendirilen bir fay hattı olduğunu görüyoruz. Burada 7-7.5 büyüklüğüne varacak deprem olma ihtimali her geçen gün artıyor” dedi.

  Detay

  Konutta gelen rekor faiz indirimi sonrası fırsatçılar konut fiyatlarını artırdı

  (3)

  Konut kredilerinde sunulan rekor faiz indirimi sonucu emlak piyasasında yoğun bir hareketlilik başlarken konut fiyatlarında geçtiğimiz döneme göre yüzde 30 civarında artış görüldü.

  Detay

  COVID-19 kamu ihale sözleşmeleri için mücbir sebep kabul edilebilecek

  (3)

  Kamu kurumları tarafından yapılan ihalelerin yüklenici firmaları çalışmalarını COVID-19 salgını nedeni ile yükümlü oldukları süre dahilinde tamamlayamadıkları takdirde süre uzatımı sağlayabilecek

  Detay

  İnşaat Nedir?

  (3)

  Arapça inşaa sözcüğünden gelmektedir. Türkçe karşılığı ise yapıdır. Yapı işleri, Yapımı süren bina, Yapma işi, yapım. Bir mimarlık terimi olan inşaat, belli bir bölgedeki bina veya yapının oluşturulma aşamasıdır. İnşaat aslında pek çok işin aynı anda yürütüldüğü bir aşamadır. Normalde işi proje yöneticisi, tasarım mühendisi veya proje mimarı tarafından yönlendirilen inşaat yöneticisi yönetir.

  Detay